Dita e parë e javës nis mot të ndryshushëm, ja çfarë temperaturash na presin

08:06 | 14 Janar 2019

Mot i ndryshushëm na pret ditën e parë të javës.

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe kohë pas kohe me diell.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -9 deri -7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të ketë luhatje duke regjistruar vlera nën kufijtë e normales.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-12m/s.

Komento: