Dita me e ftoht e javës, ja çfarë temperaturash na presin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dita me e ftoht e javës, ja çfarë temperaturash na presin

07:48 | 08 Janar 2019

Sot na presin temperaturat me të ulëta të javës.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se sot temperaturat mund të arrijnë deri në -14 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), sot në vendin tonë të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell, shkruan lajmi.

IHMK ka bërë të ditur se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -10 deri -14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Më poshtë ju sjellim tabelën me temperaturat minimale dhe maksimale në qytetet kryesore të vendit.

Komento: