Do të ballafaqohet me Ajaxin, Bonucci “çmend” me deklaratën e tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Do të ballafaqohet me Ajaxin, Bonucci “çmend” me deklaratën e tij

18:19 | 15 Mars 2019

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, ka thënë se fakti që Ajax e ka eliminuar Real Madridin duhet të jetë e mjaftueshme për të shpjeguar ekipin që ata janë.

Bianconerët do të përballen me Ajax në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të UEFA-s më parë. Manchester United do të përballet me Barcelonën, pasi Manchester City do të përballet me rivalët anglezë Tottenham. Liverpool do të luajë Porto përcjell ORAinfo.

Bonucci po fliste me Sky Sports dhe atij iu kërkua të komentonte mbi Ajax dhe çfarë të priste prej tyre, italiani foli shumë për ekipin holandez.

Ai tha:
“Ata lanë jashtë Realit: mjaft për ta përshkruar atë. Gatshme për të luajtur këto gara me përulësi dhe me vetëdije”, ka thënë Bonucci.

Pika e parë zhvillohet në Amsterdam, derisa ndeshja e dytë që do të luhet në Torino./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!