Do të boksoj kundër djalit të Arkanit, Ramushi i jep flamurin kombëtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Do të boksoj kundër djalit të Arkanit, Ramushi i jep flamurin kombëtar

18:05 | 31 Maj 2019

Bokseri kosovar, Petrit Mazrekaj do të boksoj kundër Velko Razhnjatoviq, i cili është djali i kri minelit serb, Arkan.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar më boksierin Petrit Mazrekaj, i cili në fund të muajit gusht do të ndeshët me Velko Razhnjatoviq, djali i kr iminelit serb, Arkan.

Haradinaj në një postimi në Facebook, i ka uruar suksese në meçin e radhës, si dhe i ka dhuruar atij flamurin kombëtar.

Shkrimi i plotë:

Prita sot boksierin Petrit Mazrekaj, të cilit i urova shumë sukses në meçin e radhës. Herbeauty Petriti ka shpirt sportisti por si shqiptar e ka edhe një motiv shtesë në përballjen e tij. Për motivim si dhe evokim se cila ishte rruga jonë deri në liri, ia dhurova atij flamurin kombëtar!

Komento: