Do të përballet me Bayerni, vjen reagimi i papritur i Kloppit

16:33 | 17 Dhjetor 2018

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp foli në faqen zyrtare të klubit anglez pas shortit të Ligës së Kampionëve dhe pasqyroi ndeshjen e ardhshme të tij kundër Bayern Munich.

“Do të jetë e vështirë, ata [Bayerni] janë padyshim një nga pjesët më të larta, për mua është mirë të shkojmë në Gjermani, kemi shumë kohë për t’u përgatitur për lojën dhe shpresojmë se kemi të gjithë lojtarët tanë në dispozicion pastaj, “tha ai.

” Është një Bayern ndryshe nga ai që kam luajtur, të gjithë e dimë stadiumin, atmosfera do të jetë e mrekullueshme, natyrisht që dimë më shumë për futbollin gjerman se çdo ligë tjetër por në fund, djemtë duhet të vendosin GJITHKA në fushë.

“Bayern dhe Liverpool janë dy nga klubet më të mëdha të botës, me siguri kanë dominuar ligën gjermane në periudhën më të mirë të futbollit gjerman, por duket se është një kohë e gjatë që kur kam qenë përballur me ta në një ndeshje konkurruese, “përfundoi Klopp./ORAinfo/

Komento: