Do të përballet me Milanin, trajneri i Atalantës vjen me deklaratë të papritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Do të përballet me Milanin, trajneri i Atalantës vjen me deklaratë të papritur

18:06 | 15 Shkurt 2019

Trajneri i Atalanta, Gian Piero Gasperini thekson se ndeshja e shtunës e Serie A me Milanin është jo vendimtare.

Ai pranon se Milan është forcuar dhe së është vështirë që të mposhtet përcjell ORAinfo.

“Ne nuk kishim një ndeshje të madhe kundër tyre në fillim të sezonit,” tha trajneri në një konferencë për shtyp.

“Unë shpresoj se do të jetë nesër një lojë tjetër. Do të nevojitet një Atalanta më e mirë. Të dyja skuadrat janë përmirësuar kaq shumë që nga ajo kohë.

“Këto janë ndeshje që duhet të afrohemi me respekt të madh, vëmendje dhe përqendrim.

“Ne gjithashtu do të duhet të shprehim veten sa më mirë që mundemi. Duhet një performancë e lartë. Gattuso ka bërë punën shumë mirë.

“Ai i ktheu gjërat në Milano dhe i bëri ata një ekip të vështirë për të rrahur. Ata gjithashtu kanë një grimë të karakterit të tij.

“Milan është një ekip i madh me lojtarë të rëndësishëm. Për ne, do të jetë një mundësi për të vlerësuar veten kundër tyre”, ka thënë Gasperini./ORAinfo/

Komento: