Dogana parandalon kontrabandën me celularë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dogana parandalon kontrabandën me celularë

12:31 | 21 Maj 2022

Dogana e Kosovës ka njoftuar se njësitet Antikontrabandë të saj kanë zbuluar një tentim kontrabande me telefona celularë.

Në pikëkalimin kuftar të Aeroportit u konfiskuan 33 telefona të mençur, apo “smart phone”.

“Malli është sekuestruar dhe lënda ështe referuar në procedurë kundërvajtëse” thuhet në njoftimin e Doganës.

Komento: