Donnarumma befason, ja kujt ia dedikon fitoren e mbrëmshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Donnarumma befason, ja kujt ia dedikon fitoren e mbrëmshme

14:53 | 30 Dhjetor 2018

Gianluigi Donnarumma i dedikoi Milanit 2-1 fitore kundër SPAL tek Gennaro Gattuso.

Milan përfundoi një garë me katër lojë pa një gol ose fitore, por të shtunën mposhtën SPAL, dhe Donnarumma ishte i kënaqur që ekipi i tij ishte në gjendje të lehtësonte presionin mbi trajnerin e tyre përcjell ORAinfo.

“Ishte një rezultat i mirë por e gjithë ekipi luajti mirë”, tha portieri i Milan TV.

“Ne ishim të mirë të ktheheshim prapa dhe pastaj ta fusim Higuain në një pozitë të mirë për të shënuar.

“Goli i tij? Ai është një nga sulmuesit më të mirë në botë. Ne kemi nevojë për golat dhe performancat e tij.

” Është një fitore që ia dedikojmë edhe Gattusos, sepse ai kurrë nuk ka hequr dorë. Ai gjithmonë na mbrojti dhe na bëri të ndihemi të rëndësishëm.

“Ne jemi një grup i madh, ne ndihemi mirë së bashku dhe shpresojmë që Milani të kthehet atje ku meriton”, ka thënë Donnarumma./ORAinfo/

Komento: