Donnarumma mbreti i Evropës këtë vit

11:57 | 05 Mars 2019

Vetëm 3 gola të pranuara nga fillimi i vitit në 11 ndeshje.

Siç është raportuar nga edicioni i sotëm i Gazzetta dello Sport, Gianluigi Donnarumma është mbreti i Evropës dhe portieri ka pranuar numrin më të vogël të golave këtë vit në Evropë, përcjell ORAinfo.

Donnarummashpesh ka qenë vendimtar këtë sezon me pritje të mrekullueshme dhe faza mbrojtëse është forca e Milanit edhe falë kontributit të tij të jashtëzakonshëm.

Milani këtë vit është shquar me mbrotjën më të mirë, duke pranuar vetëm 4 gola gjatë këtij viti. /ORAinfo/

Komento: