Donnarumma shpëton Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Donnarumma shpëton Milanin

13:56 | 04 Shkurt 2019

Tri gola radhazi për Piatek, asisti i parë për Paqueta dhe kursimet e mëdha të Gianluigi Donnarumma.

Këto janë tre lajme të mira me të cilat Gennaro Gattuso dhe Milan mund të kthehen në shtëpi nga Stadio Olimpico pas një barazimi 1-1 kundër Romës. Në veçanti, Milani duhet të falënderojë portierin e tyre të ri, i cili e shpëtoi ekipin e tij me katër kursime të mëdha.

Sipas Gazzetta dello Sport, Donnarumma ishte protagonist i madh i sfidës, përcjell ORAinfo.

19-vjeçari duket se ka gjetur më në fund qëndrueshmërinë dhe ka gjetur paqe dhe qetësi dhe mbi të gjitha, ai edhe një herë dukej pothuajse i pakapërcyeshëm.

Falë shpëtimit të tij, Milani u kthye në shtëpi me një pikë, por jo vetëm atë.

Rossonerët në fakt kanë arritur të mbajnë vendin e katërt dhe i kanë mbajtur Romën prapa, si në renditjen ashtu edhe në ndeshjet e drejtpërdrejta.

Kualifikimi i Ligës së Kampionëve është thelbësor për Milanin dhe për ta bërë këtë, jo vetëm qëllimet e Piatek dhe asistimet e Paqueta do të jenë të nevojshme, por edhe pritjet e Donnarumma. /ORAinfo/

Komento: