“Dorëzohet” Elliott, ja kush po e blenë Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Dorëzohet” Elliott, ja kush po e blenë Milanin

20:59 | 31 Maj 2019

Derisa Inter konfirmoi emërimin e Antonio Conte, AC Milan ende nuk ka zgjedhur menaxherin e tyre të ardhshëm dhe sipas Il Corriere dello Sport, mund të ketë disa ndryshime brenda dhomës së kontrollit.

Elliott, në fakt, e ka vlerësuar shitjen e klubit me çmimin e klubit në 500-600 milionë euro, përcjell ORAinfo.

Plani është për të gjetur një aksionar të pakicës që mund të blejë një pjesë të aksioneve të klubit.

Kush mund të jetë? Alisher Usamov dhe Daniel Kretinski tashmë kanë qenë të lidhur me blerjen e klubit.
Ka edhe thashetheme për një fond arab, identiteti i të cilit mbetet i fshehtë, për momentin.

Mundësia më solide është grupi i Jorge Mendes, Fosun, i njëjti grup që zotëron Wolverhampton Wolves.

Mendes ishte në bisedime me Silvio Berlusconin para se biznesmeni italian shiti klubin në Younghong Li më shumë se dy vjet më parë./ORAinfo/

Komento: