Drejtuesit e Milan takohen me Raiolan, arsyeja nuk do t’iu pëlqen tifozëve ‘Kuq e Zi’

14:34 | 03 Janar 2019

Milan po synon ta mbaj ende në ekipi veteranin Iganzio Abaten.

‘Corriere dello Sport’ shkruan se në javët e ardhshme është planifikuar një takim me drejtuesve të Milanit dhe agjentit të Iganzio Abate, Mino Raiola.

Kjo medie e njohur italiane shkruan se ky takim është thirrur nga Milan, që dëshiron të negociojë vazhdimin e kontratës me mbrojtësin italian, përcjell lajmi.

Gennaro Gattuso ka kërkuar që Abates t’i vazhdohet kontrata, pasi e konsideron lojtar të rëndësishëm në skemat e tij.

Abate është pjesë e Milanit që nga viti 2009, dhe në 235 paraqitje ka shënuar tri gola.

Komento: