Dridhet bota e futbollit, Wenger dhe Mourinho bëhen bashkë të gjiganti evropian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dridhet bota e futbollit, Wenger dhe Mourinho bëhen bashkë të gjiganti evropian

08:55 | 28 Janar 2019

Ishin rival në Premierligë, por tani mund të punojnë se bashku.

Dy rivalët në botën e futbollit, Jose Mourinho dhe Arsene Wenger mund të kalojnë te PSG-ja.

Skuadra franceze e do Jose Mourinho si trajner të tyre në fillim të sezonit, pas shkarkimit nga Manchester United, përcjell lajmi.

Nga ana tjetër, Ëenger pritet të kalojë te PSG-ja si drejtor sportiv, pasi mund tu kryej shumë punë atyre.

Kështu, këto dy transferime mund t’i befasojnë të gjithë, duke ditur se Mourinho dhe francezi janë rival qysh prej kohësh.

Komento: