“Dridhet Camp Nou”, Inter po ia merr yllin e madh Barçës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Dridhet Camp Nou”, Inter po ia merr yllin e madh Barçës

23:46 | 08 Shkurt 2019

Inter po konsideron të bëjë një ofertë verore për mesfushorin e Barcelonës Ivan Rakitiç, thotë Gazzetta dello Sport.

Ylli i Kroacisë dëshiron të largohet nga Camp Nou pasi u mërzitur nga nënshkrimi i Frenkie de Jong dhe përcjelljes së Blaugranës për Adrien Rabiot përcjell ORAinfo.

Interi më parë u përpoq të nënshkruante bashkëlojtarin e ekipit ndërkombëtar të Rakitic, Luka Modric, por tani janë të vendosur për të ndryshuar qëllimin e tyre dhe të përqëndrohet në ish-futbollistin e Sevillas./ORAinfo/

Komento: