“Dridhet” Italia, ylli i madh largohet nga kombëtarja

14:15 | 05 Qershor 2019

Leonardo Spinazzola, është larguar nga kombëtarja e Italisë për kualifikimet në Euro 2020 në ndeshjet me Greqinë dhe Bosnje-Hercegovinën.

Sky Sport Italia raporton Spinazzola ka lënë kampin e trajnimit të Italisë pasi që pati një problem të muskujve, përcjell ORAinfo.

Prandaj, ai nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në ndeshjet e ardhshme të Azzurrit të shtunën dhe të martën e ardhshme.

Megjithatë, ka lajm më të mirë për skuadrën e tij të Juventusit, Moise Kean, i cili ka rifilluar trajnimin pasi u pushua nga një lëndim./ORAinfo/

Komento: