Dridhët Manchester Uinted, ja çfarë bëri Messi kur ishte herën e fundit në “Old Trafford” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dridhët Manchester Uinted, ja çfarë bëri Messi kur ishte herën e fundit në “Old Trafford”

10:25 | 10 Prill 2019

Sonte do të luhet ndeshja kryesore e çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Manchester United dhe Barcelona do të përballen sonte me Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Herën e fundit që Barcelona luajti me Manchester United në Old Trafford, një Messi jo shumë i njohur atëherë dhe pa një Top të Artë të fituar atë kohë – surprizoi të gjithë, duke i dhënë futbollit botëror një paraqitje të shkurtër të asaj që do të vinte në vitet e ardhshme.

Më poshtë ju kujtojmë të gjitha ato që ndodhën kur magjistari i vogël vizitoi së fundmi “Teatrin e Ëndrrave”.

Vite më vonë Scholes përshkroi se sa e frikshme ishte të luante kundër Messit në atë ditë historike në Old Trafford:

“Nuk më vjen turp të pranoj se në ndeshjet kundër Barcelonës kam kaluar mjaft kohë vetëm duke shpresuar që ai të marrë pozicione sa më larg meje që është e mundur” tha ai.

“E pamundur është fjala që menjëherë vjen në mendje kur mendoj për stilin e lojës së Messit. Ju mendoni se ju keni një sy në të dhe pastaj – papritmas – ai ka shkuar, vetëm për t’u rikthyer diku tjetër në hapësirë me topin.

Komento: