Dridhët Milan, ylli i Rossonerëve përfundon në PSG – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dridhët Milan, ylli i Rossonerëve përfundon në PSG

12:41 | 12 Shkurt 2019

Franck Kessié është një nga lojtarët më të rëndësishëm për Milan nën drejtimin e Gennaro Gattusos.

Lojtari nga Bregu i Fildishtë do të shohë kontratën e tij me Rossonerët e cila skadon në 2021 dhe klubi është i gatshëm të zgjasë qëndrimin e tij në klub.

Gattuso dëshiron të llogarisë tek ai për të ardhmen, por qëndrimi i tij në San Siro nuk mund të merret si i mirëqenë.

Calciomercato raporton se PSG është klubi më i interesuar për të mirëpritur shërbimet e tij në verë, përcjell ORAinfo.

Arsenali dhe Chelsea gjithashtu po monitorojnë lojtarin, por PSG po e udhëheq garën për ta nënshkruar atë.

Kessi u bashkua me Milanin në vitin 2017 për 32 milionë euro dhe klubi mund të jetë i detyruar të dëgjojë ofertat në rajon prej 30 milionë eurosh në verë.

Ndikimi i tij në bilancin e klubit, në fakt, është më i ulët se 32 milionë euro tani dhe kjo tarifë mund t’i lejojë Rossonerëve të regjistrojnë një fitim kapital.

Gjigandët e Serie A po presin të dinë dënimin e FIFA-s për shkelje të Lojës Financiare Financiare dhe shitja e një lojtari më të mirë mund të jetë jetike për AC Milan që të nënshkruajë lojtarë të rinj në verë. /ORAinfo/

Komento: