“Dridhet” Old Trafford, Juventus po ia rrëmben yllin e madh United

21:55 | 18 Dhjetor 2018

Agjenti i yllit të Manchester United ,Anthony Martial ka zbuluar se ata janë shumë larg pranimit të kushteve për një marrëveshje të re në Old Trafford, gjë që sheh mundësinë e kalimit te Juventusi.

Ndërsa United ka shkaktuar mundësinë e zgjatjes së kontratës njëvjeçare për francezin, ata nuk kanë arritur marrëveshje për një marrëveshje afatgjatë për Martial, i cili ka hedhur poshtë dy oferta kontratash përcjell ORAinfo.

Agjenti i tij, Philippe Lamboley, kohët e fundit po bisedonte me RMC Radio për gjendjen e tij dhe ai tha: “Rinovimi? Unë jam vërtetë pesimist për të ardhmen, ata tashmë na kanë dërguar disa oferta që nuk i plotësojnë kërkesat tona, të cilat tashmë fillojnë nga bazat dhe shumë larg nga ajo që duam”.

Kujtojmë se për shërbimet e tij është i interesuar ekipi i Juventusit i cili ka dëshirë që francezin ta shohë në fanellën bardhezi./ORAinfo/

Komento: