“Dridhet” Reali, gjiganti i madh po e rrëmben Pogba-n – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Dridhet” Reali, gjiganti i madh po e rrëmben Pogba-n

21:57 | 09 Prill 2019

Paul Pogba është një emër që në krye të mediave botërore.

Mesfushori francez pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes dhe gjithmonë duket të jetë tij si në dhe jashtë fushës; qoftë negative apo pozitive.

Pogba aktualisht luan për Premier League, Manchester United, por gati la verën e kaluar pas një mosmarrëveshje me menaxherin e atëhershëm, Jose Mourinho, përcjell ORAinfo.

Që atëherë, Mourinho është zëvendësuar nga Ole Gunnar Solskjaer dhe të dy klubi dhe Pogba kanë lulëzuar pas këtij ndryshimi në menaxhim. Megjithatë, sipas asaj që është raportuar nga Sky Sport, Juventusi kurrë nuk kanë hequr dorë plotësisht nga perspektiva e nënshkrimit të Pogba dhe do të duket për të bërë një lëvizje tjetër për francezin në këtë dritare të transferimit veror të ardhshëm.

Megjithatë, Pogba nuk do të jetë e lehtë, pasi jo vetëm që Juventusi duhet të ballafaqohet me negociatat me United; e cila do të jetë e vështirë. Përveç kësaj, Real Madrid thuhet se është i prirur ta rrëmbejë Pogba dhe Bianconerët do të duhet të konkurrojnë me gjigantët e La Ligës nëse dëshirojnë të nënshkruajnë yllin e United./ORAinfo/

Komento: