“Dridhet San Siro”, ja ku po transferohet Silva – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Dridhet San Siro”, ja ku po transferohet Silva

21:03 | 08 Janar 2019

Chelsea shpreson se Andre Silva mund të zgjidhë krizën e tyre të sulmit, por marrëveshja varet nga Alvaro Morata duke e zëvendësuar atë në Sevilla përcjell ORAinfo.

Silva është në huazim në klubin spanjoll dhe Chelsea nuk do të jetë në gjendje ta nënshkruajë atë nëse nuk do të zëvendësojë.

Por shefat e Bluve shpresojnë të zgjidhin problemin duke huazuar Moratën, 26 vjeç, në Sevilla, kështu që Silva mund të kthehet në Itali përpara se të përfundojë një lëvizje në Londër.

Ndërkohë, 65 milionë funte u paguan për spanjollin që nuk ka pasur formë të mirë që nga transferimi në Stamford Bridge, duke shënuar vetëm 24 herë në 72 ndeshje.

Dhe Maurizio Sarri është i dëshpëruar me të.

Silva, 23 vjeçar, arriti në Milano nga Porto në 2017, por nuk arriti të lë gjurmë pasi që ai shënoi vetëm dy herë në 24 ndeshje të Serie A./ORAinfo/

Komento: