“Dridhet San Siro”, ja kush po e rrëmben Donnarumman

18:04 | 15 Dhjetor 2018

Diego Simeone ka identifikuar Gianluigi Donnarumma si portier që ai dëshiron ta zëvendësojë Jan Oblak në Atletico Madrid, thotë Don Balon përcjell ORAinfo.

Thuhet se Paris Saint-Germain është udhëheqës i garës për Oblak, i cili ka vendosur veten në mesin e më të mirëve të Europës gjatë katër viteve të tij në kryeqytetin spanjoll.

Ndërsa shumë ekipe nëpër Evropë po ndjekin 25-vjeçarin, Atletico po kërkojnë mundësi për ta zëvendësuar atë.

Donnarumma, 19 vjeç, ka qenë i lidhur ngushtë me një largim nga AC Milan dhe Atletico beson se një marrëveshje është e afërt./ORAinfo/

Komento: