“Dridhet San Siro”, Juventusi po ia merr dyshen e frikshme Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Dridhet San Siro”, Juventusi po ia merr dyshen e frikshme Milanit

19:25 | 09 Shkurt 2019

Juventusi nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga nënshkrumi i dyshes së Milanit, Alessio Romagnoli dhe Gianluigi Donnarumma.

Këtë lajm e ka raportuar Tuttosport,ani pse Romagnoli ishte cak i Zonjës Vjetër qysh kohë më parë përcjell ORAinfo.

Kapiteni dhe portieri i ri, shihet si trashëgimtari i drejtpërdrejtë i Gianluigi Buffon në ekipin kombëtar italian por edhe te Juve.

Që të dy lojtarët janë simbolet e rossoneerëve , por mbi të gjitha dy referencat absolute të menaxhmentit Elliott Management Corporation.

Siç është raportuar kohët e fundit nga presidenti Paolo Scaroni, kompania do të rifillojë prej tyre për të sjellë klubin përsëri në lavdinë e tij të mëparshme./ORAinfo/

Komento: