“Dridhet” San Siro, ylli i madh nuk pranon t”i bashkohet Milanit

09:19 | 10 Dhjetor 2018

Drejtori i Milanit, Leonardo konfirmoi se Zlatan Ibrahimoviç nuk do të largohet nga LA Galaxy, ndërsa ata janë duke vlerësuar kushtet për ta transferuar Cesc Fabregas të Chelsea përcjell ORAinfo.

Negociatat me Ibra u ndaluan gjatë ditëve të fundit dhe pati raporte se një transferim janar ishte në planet e rossonerëve.

“Ibrahimoviç nuk do të kthehet në Milan,” tha drejtori Leonardo për Sky Sport Italia .

“Ai i dha fjalën e tij Galaxy LA që ai do të rinovojë kontratën e tij. Ne menduam për kthimin e tij dhe ai mendoi edhe për këtë, por ai e mban fjalën e tij dhe do të mbetet në MLS.

“Do të kishte qenë një histori e mrekullueshme dhe një sinjal i fortë, por nuk do të ishte e mundur”.

Rossonerët kanë bërë tashmë një nënshkrim të madh për janarin, pasi Lucas Paqueta do ta vesh fanellën e Milanit pasi ekipi kuqezi pagoi 35 milionë euro për të.

Leonardo komentoi në raportet se Milan ishin në negociata të avancuara me Chelsean për Cesc Fabregas.

“Ne e vlerësuam atë, duke pasur parasysh mundësitë. Ne ende po i vlerësojmë kushtet”, ka thënë Leonardo./ORAinfo/
.

Komento: