“Dua të bëj atë që Kaka ka bërë për Milanin” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Dua të bëj atë që Kaka ka bërë për Milanin”

18:51 | 06 Janar 2019

Lucas Paqueta ka zbritur në Itali për të filluar trajnimin me Milanin pasi u transferua për 35 milionë euro nga Flamengo.

21-vjeçari bëhet marrëveshja më e shtrenjtë ndonjëherë nga një klub brazilian në Serie A dhe i tha lamtumirë familjes dhe miqve në aeroport përcjell ORAinfo.

Ai u shoqërua në fluturim në Milano nga babai Marcelo, nëna Cris, vëllai Matheus dhe gruaja Duda, si dhe drejtori i Rossonerëve Leonardo.

“Kaka ishte një nga idhujt e mi dhe ëndrra ime është që të bëj edhe në Milano ashtu si Kaka, edhe pse ndoshta nuk është e drejtë të bëj krahasime. Do të doja të bëja punën time po aq sa mundem. ”

Paqueta do të mbajë fanellën e Numër 39 dhe do të nisë trajnimin me Milanin përpara Kupës Superiore Italiane kundër Juventusit më 16 janar.

Ai do të paraqitet në media në një konferencë për shtyp të martën./ORAinfo/

Komento: