Dy emrat qe pritet të zëvendësojnë Allegrin të Juventus

12:45 | 06 Maj 2019

Juventus ende nuk e ka di se cili trajner do ta udhëheq atw sezonin e ri.

Massimiliano Allegri ka bërë një fillim fantastik në Serie A me Juventusin, por koha e tij në klub mund të marrë fund pas eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Zonja e Vjetër ka qenë një forcë mbizotëruese në ligën e brendshme, edhe pse tifozët e klubit italian janë të destinuar për të sfiduar titullin në garën e elitës së Evropës.

Megjithatë, Juve bleu Cristiano Ronaldon në verë për të arritur qëllimin që e ka tash e disa vite… ta sjell trofeun më të rëndësishëm në Evropë në Torino[por që nuk ndodhi], përcjell lajmi.

Tuttosport raporton se kampionët aktual të Serie A kanë rreshtuar dy menaxherë për të zëvendësuar Allegrin.

Sipas gazetës italiane, trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp dhe trajneri i Francës Didier Deschamps janë dy emrat që kanë rënë në radarin e klubit.

Komento: