Dy përballje interesante në basketboll sot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dy përballje interesante në basketboll sot

09:21 | 18 Mars 2023

Në fundjavë zhvillohet xhiroja e 26-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndeshja hapëse do të jetë ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Rahovecit, përkatësisht vendit të shtatë dhe të tetë.

Prizrenasit kanë shtatë fitore e 18 humbje, kurse Vreshtarët katër fitore e 21 humbje, por takimi për vendasit ështëmë i rëndësishëm, pasi duan të shmangin “Play-out” dhe të hynë në “Play-out”.

Këtë synim e ka edhe Vëllaznimi që ndeshet me kampionin Golden Eagle Yllin.

Kuqezinjtë numërojnë tetë fitore e 17 humbje, kurse therandasit 18 fitore e shtatë humbje.

Komento: