Dy super-lojtarët e njohur përfundojnë prapa grilave

19:47 | 08 Maj 2019

Janë prangosur dy lojtarët e përfaqësues së Rusisë.

Kjo erdhi pas përfshirjes në një përleshje në një lokal nate vitin e kaluar.

Mesfushori i Krasnodar, Pavel Mamaev, dhe sulmuesit i Zenitit, Alexander Kokorin, u prangosën në tetor për goditje ndaj një personi në parkingun e një hoteli në Moskë.

Dyshja më pas e goditi një punonjës të Ministrisë së Punës dhe asistentin e tij në një kafene.

Ndaj tyre u ngrit aktakuzë për huliganizëm dhe dëmtimin e shëndetit të individualëve.

Mamaev u dënuan me 17 vjet ndalim, ndërsa Kokorin me 18 muaj ndalim.

Komento: