Dy vetura ndeshen në Podujevë, pamje nga vendi i ngjarjes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dy vetura ndeshen në Podujevë, pamje nga vendi i ngjarjes

14:42 | 02 Gusht 2022

Aksident i rëndë në Podujevë, pamje nga vendi i ngjarjes.

Një aksident trafiku mes dy veturash ka ndodhur para pak minutash në fshatin Gllamnik të Podujevës, ku janë lënduar dy persona.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Bazuar në pamjet e publikuara në media, njëra prej veturave ka dëmtime të mëdha.

“Rreth orës 14:00, është pranuar informata për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në fshatin Gllamnik të komunës së Podujevës. Në aksident janë përfshirë dy vetura. Si pasjë e aksidentit dy persona kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit janë dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po ndërmerr veprimet e nevojshme për ndriçimin e shkaqeve që kanë sjellë deri te aksidenti”, ka deklaruar Borovci./

Komento: