Dybala-Juventus, vjen lajmi i “çmendur” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dybala-Juventus, vjen lajmi i “çmendur”

18:01 | 05 Shkurt 2019

Juventus luajti kundër Parma këtë javë të fundit si loja përfundoi 3-3 në Torino.

Cristiano Ronaldo kishte një ndeshje të madhe për bianconerët pasi ai shënon dy gola për ekipin e tij, por Gervinho i Parma iu përgjigj legjendës portugeze në mënyrë të shkëlqyer pasi ai gjithashtu shënoi dy gola në natë.

Paulo Dybala nuk luajti për Juventusin kundër Parma pasi ishte në stol përcjell ORAinfo.

Pasi Max Allegri i përdori të gjitha zëvendësimet e tij, Paulo Dybala (i mërzitur qartë) u largua nga pankina dhe shkoi në dhomën e veshjes para fishkëllimit final (pasi humbi golin e barazimit të Parma).

Si Sky Sport tha, ky gjest nuk ishte marrë mirë nga menaxhimi i Juventusit. Kjo ishte e ngjashme me atë që Andrea Pirlo bëri gjatë një ndeshje në Juve-Verona, pasi Conte nuk ishte shumë i kënaqur në atë kohë.

Ai krijoi një rregull ku lojtarët nuk u lejuan të largoheshin nga skuadra, përveç nëse ndodh ndonjë lëndim ose një situatë e jashtëzakonshme. Kjo do të thotë se Dybala mund të largohet nga Juve./ORAinfo/

Komento: