Dyshja 35 milionëshe që po synon MIlan ta transferoj gjatë janarit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dyshja 35 milionëshe që po synon MIlan ta transferoj gjatë janarit

11:59 | 28 Tetor 2020

AC Milan është i vendosur të nënshkruajë një mbrojtës qendror në afatin kalimtar të janarit dhe ka vendosur synimet për një dyshe 20-vjeçare.

La Gazzetta dello Sport ka dy profile në listën e dëshirave të menaxherëve të Rossonerëve përpara rihapjes së dritares në janar: Matteo Lovato i Hellas Verona dhe Ozan Kabak i Schalke, përcjell ORAinfo.

I pari po bën përshtypje për të gjithë me paraqitjet e tij në Serie A dhe të dielën në mbrëmje ai pati një lojë të shkëlqyeshme pasi Hellas barazoi 1-1 kundër Juventusit.

Lovato merr 0.8 milion euro neto dhe ka një kontratë që skadon në 2024, dhe Gialloblu do të ishte i gatshëm të shiste për 15 milionë euro.

Kabak nga ana tjetër ka një vlerësim më të lartë, pasi gazeta pretendon se Schalke do të kërkonte 20 milionë euro për t’u ndarë me 20-vjeçarin i cili aktualisht fiton një pagë neto prej 2 milionë euro në vit.

Klubi gjerman po reziston për të shitur lojtarin turk, pavarësisht një krize financiare që po i godet ata dhe shpresa e tyre është që të jenë në gjendje të shkaktojnë një ankand pasi ka interes nga Premier League, me Liverpool dhe Manchester United për lojtarin. /ORAinfo/

Komento: