Dyshuan në aftësinë e tij, sot po adhurohet nga gjithë bota – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dyshuan në aftësinë e tij, sot po adhurohet nga gjithë bota

14:50 | 30 Janar 2019

AC Milan e eliminoi dje Napoli në çerekfinale të Kupës së Italisë dhe Krzystof Piatek ishte ylli i natës në San Siro, duke shënuar dy gola në debutimin e tij të plotë për rossonerët që dërguan ekipin e Gennaro Gattuso në gjysmëfinale të garës ku ata do të përballen ose Inter ose Lazio përcjell ORAinfo.

Fillimisht, kishte shumë skepticizëm në lidhje me ardhjen e Piatek në klub, pasi ai u vlerësua si një një zëvendësim i për Gonzalo Higuain, i cili u bashkua me Chelsea në kredi këtë muaj.

Megjithatë, tani duket se Piatek i ka bindur dyshuesit me performancën e tij madhështore kundër një ekipi të kalibrit të lartë si Napoli.

Ai u lavdërua nga shumë tifozë të Milanit në mediat sociale për ecurinë e tij dje, me të cilën shumica e tyre në dukje po e vendosin magjinë zhgënjyese të Il Pipitës në klubin pas vetes./ORAinfo/

Komento: