E ardhmja e Busquets ende në “ajër” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E ardhmja e Busquets ende në “ajër”

23:01 | 23 Shtator 2022

Sergio Busquets, po monopolizon lajmet kombëtare lidhur me largimin e tij të mundshëm nga FC Barcelona në fund të sezonit.

E vërteta është se mesfushori ka ulur ndjeshëm performancën e tij dhe se nuk pret të ketë një të ardhme si lojtar për të te Barça, pasi katalanasit kërkojnë të bëjnë një skuadër shumë ambicioze në të cilën katalanasi nuk do të ishte pjesë e emra të rëndësishëm, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, edhe pse ka pasur shumë spekulime për largimin e tij nga Barça, e vërteta është se, siç ka mundur të konfirmojë vetë Busquets, vendimi për t’u larguar ose jo nga skuadra Blaugrana do të merret përfundimisht pas Botërorit.

Ai ka qenë i lidhur me një kalim te Inter Miami, skuadrën e David Beckham, por lojtari i Barçës mund të vazhdojë edhe për një vit në skuadrën e Xavi Hernández./ORAinfo/

Komento: