E bëri namin te Ajaxi, ja ku po transferohet De Beek – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

E bëri namin te Ajaxi, ja ku po transferohet De Beek

15:45 | 15 Maj 2019

Barcelona dhe Real Madrid janë vendosur të luftojnë për nënshkrimin e mesfushorit të Ajaxit, Donny van de Beek, raporton Mundo Deportivo.

22-vjeçari holandez ka shënuar 17 gola këtë sezon dhe ka luajtur një rol kryesor gjatë garës së klubit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, përcjell ORAinfo.

Me Frenkie de Jong që konfirmoi se do të bashkohet me Barçën dhe Matthijs de Ligt do të duhej të bashkohej me të, katalanasit shpresonin të mbanin një hat-trick të yjeve të rinj Ajax. Realisht, megjithatë, ka gjasa të ofrojë konkurrencë të ashpër./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!