E bleu 24 milionë, Milan po e shet për dyfishin e asaj shume

17:51 | 13 Janar 2019

Sipas asaj që është raportuar nga Corriere dello Sport, Tottenham Hotspur janë shumë të interesuar në nënshkrimin e mesfushorit të Milanit, Franck Kessie.

Kessie ka qenë vetëm një lojtar i Milanit për gati dy vjet – duke nënshkruar nga Atalanta në hua me një detyrim për të blerë përcjell ORAinfo.

Tarifa e transferimit është vendosur në 24 milionë euro, por Milan mund ta shpengojë atë me këtë kosto dhe të shitet për një fitim, e Tottenham mund të jetë i gatshëm të paguajë një shumë prej nga 40 milionë euro për mesfushorin e Bregut të Fildishtë./ORAinfo/

Komento: