E bleu në verë, Juventus pranon sot ta shesë yllin e madh

16:26 | 07 Maj 2019

Manchester City dhe United janë të vendosur të nënshkruajnë mbrojtësin e Juventusit, Joao Cancelo, raporton Tuttosport.

Futbollisti portugez është identifikuar si përforcimi i përkryer mbrojtës nga të dy gjigantët e Premier Ligës, të cilët thuhet se janë gati të ofrojnë 60/70 milion euro për të, përcjell ORAinfo.

Cancelo u bashkua me Juventusin në një marrëveshje prej 40 milionë eurosh verën e kaluar, por pas një nisme të mirë në sezonin ai u përpoq të lëshojë shfaqje të mira. Gjithashtu, marrëdhëniet e tij me Massimiliano Allegri raportohen të jenë mjaft të dobëta dhe për të gjitha këto arsye Juventusi mund të vendosë ta shesë lojtarin në fund të sezonit./ORAinfo/

Komento: