E bleu për katër milion, Milan po e shet për 10 milionë

17:59 | 14 Janar 2019

AC Milan do të takohet me përfaqësuesit e Shenzhen për të diskutuar lëvizjen e mundshme të Fabio Borinit në Kinë, përcjell ORAinfo.

Sulmuesi italian kërkohet nga gjigantët e Super Ligës kineze, por tani ekziston ende një hendek midis kërkesës së AC Milan dhe ofertës së Shenzhen.

Rossonerët duan 10 milionë euro, por pala kineze ka ofruar vetëm 7.5 milionë euro deri tani.


Zyra kineze e taksave, megjithatë, detyron çdo klub vendas të dyfishojë çmimin e çdo futbollisti të nënshkruar.

Për ta vënë atë në fjalë të tjera, Shenzhen do të duhet të paguajë € 10 milion për AC Milan dhe € 10 milion në taksa.

Tani për tani, ky është problemi më i madh i negociatave mes dy palëve që do të takohen pas përfundimit të Kupës së Italisë.

AC Milan po përpiqet të shesë lojtarin që e bleu 4 milion./ORAinfo/

Komento: