E dhimbshme: 29 vjeçari shqiptar vdes në aksident trafiku në Itali. – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E dhimbshme: 29 vjeçari shqiptar vdes në aksident trafiku në Itali.

13:56 | 01 Nëntor 2020

29 vjeçari shqiptar vdes në aksident trafiku në Itali.

Shumë dhimbje në komunitetin shqiptar në Prato, ku humbi jetën një ditë më parë një i ri shqiptar.

Bëhet fjalë për 29 vjeçarin, Agron Dajlanaj, që punonte prej vitesh si magazinier.
Ai humbi jetën si pasojë e një aksidenti me motorr.

Për këtë humbje të madhe, komuniteti shqiptar është në lot, pasi sipas tyre ‘iku një djalë i shkëlqyer’.

“Është një humbje e madhe . Agroni ishte një djalë që punonte si magazinier në zonën e Campi, që kur ishte 18 vjeç. E njihte shumë mirë atë rrugë dhe ne nuk e kuptojmë se si ka ndodhur aksidenti. Si shoqatë ne i jemi gjendur menjëherë pranë familjes dhe sidomos të shoqes, pasi kanë edhe një vajzë të vogël”, tregon presidenti i shoqatës shqiptare Sopoti – Qamil Zejnati.

Agron Dajlanaj jetonte së bashku me prindërit në Prato, Itali dhe ishte djalë i vetëm.

Komento: