E dhimbshme: Qeni vazhdon ta pres Salan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E dhimbshme: Qeni vazhdon ta pres Salan

08:38 | 05 Shkurt 2019

Futbollisti argjentinas, Emiliano Sala është gjendur pa shenja jete pasi aeroplani privat me të cilin ai po udhëtonte u zhduk.

Gjithmonë ekzistonë një lidhje e veçantë mes njerëzve dhe kafshëve, sidomos kur bëhet fjalë për qenin.

Argjentinasi Emiliano Sala që raportohet se ka humbur jetën gjatë fluturimit nga Franca në Uells, ka qenë poashtu në raport shumë të ngushtë me qenin e tij.

Padyshim një tregim prekës. Shkenctarët e mjekësisë kanë mendim që qenët kur humbin pronarët e tyre, vuajnë jashtëzakonsisht shumë.

Komento: