E dhumbshme: Një person gjendet pa shenja jete në Prishtinë, dyshohet për vetëvrasje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E dhumbshme: Një person gjendet pa shenja jete në Prishtinë, dyshohet për vetëvrasje

13:27 | 02 Qershor 2022

Një person gjendet pa shenja jete në Prishtinë, dyshohet për vetëvrasje.

Një person është gjetur pa shenja jete sot në orën 12:00 në lagjen “Emshir” të Prishtinës, shkruan Express.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi I Policisë së Kosovës, Agron Borovci, i cili tha se viktima është 50 vjeç dhe ka elemente të vetëvrasjes.

“Rreth orës 12:00, kemi pranuar informatën për një trup të pa jetë, në një veturë në lagjen “Emshir” në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe mjekët emergjent të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës, mashkull, rreth 50 vjeç. Mbështetur në informacionet e para, përkundër që ka elemente që sugjerojnë për vetëvrasje, policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim mbi vdekjen dhe po vijon me ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, që do të ndihmonin hetimin e ngjarjes si dhe sqarimin e plotë të rastit”, tha Borovci.

Komento: