E diela e ‘acart’ në Kosovë, ja si do të jenë temperaturat

23:07 | 15 Dhjetor 2018

Keni bërë plane për nesër?

Së pari bëni mirë të shikoni motin.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje bore.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje bore. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-4m/s”, njofton IHMK.

Komento: