E do me ҫdo kusht, Juventusi bën hapin e madh për super-yllin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E do me ҫdo kusht, Juventusi bën hapin e madh për super-yllin

11:24 | 17 Shkurt 2019

Juventusi nuk ka hequr dorë ende nga lojtari i Ajaxit.

Skuadra ka bërë një hap shumë të madh në bisedimet me Matthijs De Ligt.

‘Calciomercato’ shkruan se Juventus ka treguar mega ofertën për De Ligt, tek agjenti i lojtarit, Mino Raiola, transmeton lajmi.net.

Holandezi është bërë një nga mbrojtësit më të mirë në botë, dhe padyshim është më i miri në pozitën e tij, nga gjeneratat e reja.

De Ligt ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme edhe me kombëtaren e Holandës, duke tërhequr kështu vëmendjen e shumë skuadrave evropiane.

Kujtojmë se gjatë kësaj jave, ai u bë kapiteni më i ri që udhëheq një skuadër në fazën e nokautit në Ligën e Kampionëve.

Komento: