E FUNDIT: Milan nënshkruan me emrin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E FUNDIT: Milan nënshkruan me emrin e madh

13:50 | 22 Maj 2019

Milan, njoftohet se ka rënë dakord me Luis Campos për drejtorin sportiv të Lille për të zëvendësuar Leonardo.

Sipas Gazzetta dello Sport, një marrëveshje mes Milanit dhe Campos u arrit pak ditë më parë, përcjell ORAinfo.

Gazeta shton se një tjetër takim do të zhvillohet javën e ardhshme, ku Rossonerët do të formalizojnë takimin e tij.

Portugezi ka qenë i kredituar me ringjalljen e Lille si një forcë në Ligue 1 këtë sezon, falë punës së tij në tregun e transferimeve.

La Gazzetta gjithashtu e konsideron atë ‘mbretin e fitimeve kapitale’ pasi ndihmoi Monacon të kthejë fitimet me shokët e Thomas Lemar, Fabinho dhe Tiemoue Bakayoko.

Sa i përket Leonardo, publikimi pret që dalja nga San Siro të ndjekë ndeshjen finale të Serie A kundër SPAL të dielën./ORAinfo/

Komento: