E FUNDIT: Vihet në pranga Rooney

19:28 | 06 Janar 2019

Wayne Rooney, është arrestuar për akuza të dehjes dhe sharjeve në aeroportin e Washington D.C në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ish-lojtari i Manchester United, i cili tani luan për ekipin e SHBA DC United, u akuzua më 16 dhjetor përcjell ORAinfo.

Rooney, i cili ishte 15-muaj në ndalimin e pijeve në Britani të Madhe, u lirua pa garanci në SHBA.

Në vitin 2018, ish-kapiteni i Anglisë filloi një kontratë tre-vjeçare me ekipin MLS DC United. Rooney është duke u paguar prej 46 milionë funte për marrëveshjen e tij shumëvjeçare, duke e bërë atë një nga lojtarët më të paguar në historinë e ligës./ORAinfo/

Komento: