E gjithë Evropa po e kërkon sulmuesin “raketë” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E gjithë Evropa po e kërkon sulmuesin “raketë”

09:23 | 22 Prill 2019

Pepe është emri më i përfolur aktualisht në botën e futbollit.

Nicolas Pepe është duke shkëlqyer te skuadra Lille, andaj shumë klube të tjera janë hedhur në sulm për shërbimet e tij.

Sulmuesi i Bregut të Fildishtë është duke u kërkuar nga Barcelona dhe Liverpool.

Nicolas Pepe pritet të largohet nga Lille në këtë verë, gjersa këta të fundit i duan 85 milionë euro nga shitja e tij. Përveç Barcelonës dhe Liverpoolit edhe Inter, Chelsea, PSG dhe Bayern Munich, janë në garë për 23-vjeçarin.

Komento: