E kërkoi edhe Arsenali, por Interi arrin marrëveshjen me yllin e madh

13:07 | 17 Janar 2019

Për këtë afat kalimtar, duket se Interi e ka siguruar transferimin e parë.

Inter thuhet se ka arritur marrëveshje me Cruzeiron për transferimin portierit, Gabriel Brazao.

Sipas Calciomercato.it dhe Tuttosport, nerazurët do të paguajnë rreth 3 milionë euro për portierin e talentuar.

Brazao do të huazohet menjëherë te Chievo, ngjashëm me marrëveshjen e tyre për Julio Cesarin në vitin 2005.

Poritieri ishte gjithashtu i lidhur me Arsenalin, pritet të mbërrijë në Itali pas fushatës së Brazilit në Kampionatin Jugor U-20, i cili fillon sot (e enjte).

Komento: