E kërkoi me ngulm Milan, nënshkruan me PSG – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E kërkoi me ngulm Milan, nënshkruan me PSG

16:45 | 29 Janar 2019

Mesfushori i Zenit St Petersburg, Leandro Paredes, ka rënë dakord për një transferim në Paris Saint German, ku sot ka nënshkruar kontratë zyrtare me francezët përcjell ORAinfo.

Sipas RMC Sport, 24-vjeçari do të shkojë në Parc Des Princes për 40 milionë euro (45 milionë dollarë), duke nënshkruar një marrëveshje katër-vjeçare dhe gjysmë-vjeçare me kampionët francezë.

Paredes ishte lidhur gjithashtu me një kalim në Milan dhe të Chelsea këtë muaj, por duket se PSG tani kanë fituar garën për të siguruar shërbimet e tij./ORAinfo/

Komento: