E kërkoi Milan, arrin marrëveshje me Interin

21:01 | 22 Janar 2019

Inter janë duke finalizuar nënshkrimin e mesfushorit të Cagliarit, Nicolò Barella.

Mesfushori italian ka një çmim prej 50 milionë eurosh, por Interi dëshiron të ulë çmimin duke shtuar disa lojtarë në marrëveshje përcjell ORAinfo.

Calciomercato ekskluzivisht zbuloi detajet e takimit të fundit mes Interit dhe Cagliarit javën e kaluar dhe sot, Marotta dhe Ausilio kanë takuar Giulini për të diskutuar hapat e ardhshëm të negociatave.

Marrëveshja është e afërt, Inter beson se konkurrenca e Napolit dhe Milanit ka rënë poshtë, kështu që Interi do ta rrëmbejë yllin e madh.

Përfaqësuesit e Boca Juniors, në fakt, kanë ardhur vetëm në Milano për të diskutuar shitjen e Nahitan Nandez, një mesfushor 23-vjeçar i cili ka një çmim prej 20 milionë eurosh.

Nandez është një zëvendësim i mundshëm për Nicolò Barella dhe Cagliari mund të finalizojë nënshkrimin e tij së bashku me Interin./ORAinfo/

Komento: