E kërkoi Milani, firmosë me PSG

21:06 | 23 Janar 2019

Paris Saint Germain, janë në prag të nënshkrimit të Leandro Paredes nga Zenit St Petersburg, raporton Sport 24 përcjell ORAinfo.

Mesfushori argjentinas do të shkojë në Parc Des Princes për 45 milionë euro, pas negociatave të suksesshme midis klubit francez dhe përfaqësuesve të lojtarit.

Paredes ka paraqitur në 15 ndeshje për Zenit në Premier League këtë sezon, duke kontribuar me tre gola dhe dy asistime.

Kujtojmë se edhe Milan kishte shprehur interesim për shërbimet e argjentinasit,por klubi francez ka dalë fitues në këtë garë./ORAinfo/

Komento: