E kërkoi Milani, po transferohet te Bayern Munchen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E kërkoi Milani, po transferohet te Bayern Munchen

16:51 | 13 Janar 2019

Bayern Munich do të kërkojë nga Chelsea për një marrëveshje potenciale për kredi për Alvaro Morata, raporton Daily Express përcjell ORAinfo.

Gjigantët bavarezë u përpiqen të nënshkruajnë Callum Hudson-Odoi këtë muaj, por ofertat e tyre u refuzua.

Chelsea shpreson të sjellë një sulmues tjetër dhe është i lidhur me Gonzalo Higuain, që do të thotë se Morata mund të vihet në dispozicion për një lëvizje.

Bayerni dëshiron ta sjellë në huazim këtë muaj dhe të vlerësojë nëse ata duan ta vendosin atë në një marrëveshje të përhershme, dhe shefi i Chelseat Maurizio Sarri është i hapur për të lënë atë të largohet./ORAinfo/

Komento: