E kërkoi Milani, super lojtari arrin marrëveshje me Monacon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E kërkoi Milani, super lojtari arrin marrëveshje me Monacon

20:01 | 05 Janar 2019

Ylli i Chelseast, Cesc Fabregas ka arritur një marrëveshje me Monakon dhe është vendosur të bashkohet me gjigantët e Ligës 1 në dritaren e transferimit të Janarit, përcjell ORAinfo.

AC Milan kishte hapur bisedime për të nënshkruar Spanjollin, por Rossonerët nuk mund të përputhen me çmimin e kërkuar nga blutë.

AC Milan kishte ofruar të nënshkruante lojtarin me kredi me një opsion për të blerë, ndërsa lojtarit i ishte ofruar një kontratë 18-mujore. Monako, nga ana tjetër, do të nënshkruajë lojtarin në një marrëveshje të përhershme, pasi Spanjolli do të nënshkruajë një kontratë trevjeçare me Monakon.

Leonardo i Milanit u përpoq të nënshkruajë Fabregasin deri në momentin e fundit, por Chelsea dëshironte vetëm ta shiste lojtarin në një marrëveshje të përhershme, pasi Monaco fitoi garën në fund. /ORAinfo/

Komento: